/

Βαθιά ανάσα για Απόλλωνα

Κόντης Γιάννης

Κέρδισε 63-61 τον Αμύντα στη Δάφνη

Νίκη ανάσα για τον Απόλλωνα στη Δάφνη με 63-61 επί του Αμύντα. Οι "μελανόλευκοι" μετά τις τελευταίες απογοητευτικές εμφανίσεις βρήκαν το δρόμο για τα θετικά αποτελέσματα, παρά τις πολλές απουσίες παικτών λόγω τραυματισμών.
Η πατρινή ομάδα, από την αρχή έκανε ότι ήθελε στο παρκέ με πολύ καλή άμυνα αλλά και επίθεση. Η ψαλίδα στο σκορ έκλεισε στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλά οι αντίπαλοι δεν ήταν σε θέση να κάνουν κάτι καλύτερο από το να πλησιάσουν ελαφρώς.
Τα δεκάλεπτα: 14-21, 20-35, 35-47, 61-63.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Σορώτος): Ζούπας 2, Μπάρμπας 3 (1), Βιδάλης 5 (1), Μπούτρος, Σαμοθράκης 5, Παγώνης, Δορκοφίκης 2, Παπαργυρόπουλος 20 (1), Κουκουνιάς 3, Βαρδαβάς 21.
ΑΠΟΛΛΩΝ Π. (Βετούλας): Αργυρόπουλος 11 (1), Ζαφείρης 8 (1), Μολφέτας, Πετρόπουλος 13 (3), Θανόπουλος, Λιανός 13 (2), Κορωνίδης 3, Ψαθάς 9 (1), Λυμπέρης, Πάντελιτς 6.

Νίκη -ανάσα για τον Απόλλωνα στη Δάφνη με 63-61 επί του Αμύντα. Οι "μελανόλευκοι" μετά τις τελευταίες απογοητευτικές εμφανίσεις βρήκαν το δρόμο για τα θετικά αποτελέσματα, παρά τις πολλές απουσίες παικτών λόγω τραυματισμών.

Η Πατρινή ομάδα, από την αρχή έκανε ό,τι ήθελε στο παρκέ με πολύ καλή άμυνα αλλά και επίθεση. Η ψαλίδα στο σκορ έκλεισε στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλά οι αντίπαλοι δεν ήταν σε θέση να κάνουν κάτι καλύτερο από το να πλησιάσουν ελαφρώς.