/

Οι γυναίκες της ΝΕΠ 14-5 από την Βουλιαγμένη

Κόντης Γιάννης

Κόκκινη κάρτα στη Σ. Μανέτα που χάνει τα επόμενα δύο παιχνίδια

Την ήττα με 14-5 από την υπερπρωταθλήτρια Ευρώπης Βουλιαγμένη υπέστη το Σάββατο, στο κολυμβητήριο του Λαιμού, η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ. Τα «δελφίνια» είχαν ένα πολύ καλό α΄ ημίχρονο, όμως στην συνέχεια δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των γηπεδούχων. Το κακό για τη ΝΕΠ είναι ότι οι διαιτητές Κατσαρός και Κωνσταντινίδης απέβαλαν στο 3.25 του δ΄ 8λεπτου με κόκκινη κάρτα την Σοφία Μανέτα για διαμαρτυρία. Αυτό σημαίνει ότι η αρχηγός της ΝΕΠ θα χάσει σίγουρα τα επόμενα δύο παιχνίδια με Ρέθυμνο και Πανιώνιο, που είναι πολύ σημαντικά για τα «δελφίνια».
Τα 8λεπτα: 3-2, 7-4 (ημ.), 10-4, 14-5.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Τσουκαλά 2, Μεληδώνη 2, Κονούκ 3, Λιόση 1, Ασημάκη 5, Ρουμπέση 1.
ΝΕΠ: Παπαϊωάννου, Μιχαλοπούλου, Χαραλαμπίδου 1, Ραυτοπούλου, Μ. Μανέτα, Σ. Μανέτα 2, Βλάχου, Αλούπη, Γκέκα, Δημητροκάλη, Γουέλτς, Σολανάκη 2, Σιμάκη, Μπαχρά, Σπηλιωτοπούλου.

Την ήττα με 14-5 από την υπερπρωταθλήτρια Ευρώπης Βουλιαγμένη υπέστη το Σάββατο, στο κολυμβητήριο του Λαιμού, η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ. Τα «δελφίνια» είχαν ένα πολύ καλό α΄ ημίχρονο, όμως στην συνέχεια δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των γηπεδούχων.

Το κακό για τη ΝΕΠ είναι ότι οι διαιτητές Κατσαρός και Κωνσταντινίδης απέβαλαν στο 3.25 του δ΄ 8λεπτου με κόκκινη κάρτα την Σοφία Μανέτα για διαμαρτυρία. Αυτό σημαίνει ότι η αρχηγός της ΝΕΠ θα χάσει σίγουρα τα επόμενα δύο παιχνίδια με Ρέθυμνο και Πανιώνιο, που είναι πολύ σημαντικά για τα «δελφίνια».