/

Τα κατάφερε η Ακαδημία επί του Αλκυώνα

Κόντης Γιάννης

Εύκολη επικράτηση 29-21 για τους "πράσινους"

Τριπλασίασε τις νίκες η Ακαδημία των Σπορ αυτή την φορά στο Δ.Τόφαλος επί του Αλκυών Ναυπλίου με 29-21 και μάλιστα σχετικά εύκολα. Η ομάδα του Γιάννη Παπαγιαννόπουλου παρουσιάστηκε αρκετά ποιό σοβαρή στο παιχνίδι της τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Στο α΄ ημίχρονο είχε μια διαφορά ασφαλείας δέκα γκολ, όπου και το έκλεισε με σκορ 20-9. Επίσης, η πολύ καλή απόδοση του τερματοφύλακα Βασίλη Αναστασέλλου με καθοδηγητή στην επίθεση τον Σάκη Παπαγιαννόπουλο και εκτελεστή όταν χρειαζόταν τον Κανέλλο Γεωργίου, ήταν τα στοιχεία που κυριάρχησαν στον αγώνα. Στο β΄ ημίχρονο οι "πράσινοι" χαλάρωσαν και μοιραίως έδωσαν "χώρο" στους φιλοξενούμενους, προσπάθησαν να ανατρέψουν το σκορ, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν την διαφορά.
Ο προπονητής των "πρασίνων" Γιάννης Παπαγιαννόπουλος εμφανώς ευχαριστημένος δήλωσε:"Όσο θα έχουμε περισσότερους αγώνες τόσο ποιό εύκολα θα γίνονται τα πράγματα για εμάς. Αρχίζουμε σιγά -σιγά και βρισκόμαστε με "κλειστά μάτια" στο γήπεδο, κάτι που κάνει όλους μας να ευχαριστιόμαστε τον αγώνα, ενώ ταυτόχρονα γευόμαστε και τις νίκες που είναι αυτοσκοπός του παιχνιδιού. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την εμφάνιση τους".
Τα 10λεπτα: 7-3, 12-8, 20-9, 22-13, 25-18, 29-21.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Γ. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ): Αναστασέλλος, Ε. Διαμαντόπουλος 3, Παπαγιαννόπουλος Σάκης 5 και Αλέξης 8, Ιμέρ, Σινούρης Βασίλης και Αλέξανδρος 1, Λύγκας, Γεωργίου 9, Καραβανίδης, Μπερτσιάς 2, Δεμίρης 1, Παπαπαύλου.

Τριπλασίασε τις νίκες η Ακαδημία των Σπορ αυτή την φορά στο Δ. Τόφαλος επί του Αλκυώνα Ναυπλίου με 29-21 και μάλιστα σχετικά εύκολα. Η ομάδα του Γιάννη Παπαγιαννόπουλου παρουσιάστηκε αρκετά ποιό σοβαρή στο παιχνίδι της τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση.

Στο α΄ ημίχρονο είχε μια διαφορά ασφαλείας δέκα γκολ, όπου και το έκλεισε με σκορ 20-9. Επίσης, η πολύ καλή απόδοση του τερματοφύλακα Βασίλη Αναστασέλλου με καθοδηγητή στην επίθεση τον Σάκη Παπαγιαννόπουλο και εκτελεστή όταν χρειαζόταν τον Κανέλλο Γεωργίου, ήταν τα στοιχεία που κυριάρχησαν στον αγώνα.

Στο β΄ ημίχρονο οι "πράσινοι" χαλάρωσαν και μοιραία έδωσαν "χώρο" στους φιλοξενούμενους, προσπάθησαν να ανατρέψουν το σκορ, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν την διαφορά.