ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

/

Πλήρωσε την κακή τρίτη περίοδο η Εθνική εφήβων πόλο και έχασε 13-11 από την Κροατία

Κοινοποίηση
Tweet

Σκόραραν οι Πατρινοί Μπετχαβάς και Λυκούδης

Η κακή τρίτη περίοδος κόντρα στην Κροατία στοίχισε στην Εθνική Ομάδα υδατοσφαίρισης Εφήβων Κ18 που ηττήθηκε 13-11 από την Κροατία στον Β' Όμιλο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Μπουένος Άιρες της Αργεντινής.

Με τρεις βαθμούς τερμάτισε στη τρίτη θέση και θα διεκδικήσει τη πρόκρισή της στην οκτάδα σε αγώνα πλέι οφ. Την απευθείας πρόκριση από τον όμιλο πήραν οι δυο πρώτες ομάδες, Ιταλία 9 βαθμοί και Κροατία 5.

Η Εθνική μας προηγήθηκε 8-5 στο ημίχρονο αλλά στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους δέχθηκε επί μέρους 6-1 και πλέον κυνηγούσε το σκορ. Μέχρι το τέλος όμως η διαφορά δεν έπεσε από τα 2-3 τέρματα σε βάρος μας.

ΕΛΛΑΔΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ 11-13

Οκτάλεπτα: 4-2, 4-3, 1-6, 2-2

ΕΛΛΑΔΑ (Ηλίας Μαχαίρας): Μαυροβουνιώτης, Σπύρος Λυκούδης 1, Κόκκινος, Καρατζάς 4, Θωμάς Μπετχαβάς 1, Λασκαρίδης, Ζερβουδάκης, Μητράκης 1, Ζαχόπουλος, Σιαμάς 2, Μπελέσης 2, Κρατημένος, Χατζής.