/

Ατρόμητος Πατρών: Τέλος και επίσημα ο Βαγγέλης Γκάτσης- Συμφώνησε με την Αχαϊκή

Κοινοποίηση
Tweet

Τη λύση της συνεργασίας με τον περσινό πρώτο σκόρερ της Α' κατηγορίας ανακοίνωσαν οι "πορτοκαλί"

Ο Βαγγέλης Γκάτσης αποχώρησε από τους πρωταθλητές Αχαΐας και όπως όλα δείχνουν θα συνεχίσει στην Αχαϊκή.

Ο έμπειρος επιθετικός την προηγούμενη σεζόν αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ της Α' κατηγορίας με 39 γκολ, ενώ κατέκτησε το πρωτάθλημα (2023-24) και το Σούπερ Καπ (2024).

Η Αχαϊκή θα είναι ο επόμενος σταθμός στην καριέρα του, ενισχύοντας ακόμη περισσότερο το ρόστερ της ομάδας του Γιώργου Λαγού.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Ατρομήτου Πατρών:

Η διοίκηση του Ατρομήτου Πατρών ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον πολύπειρο ποδοσφαιριστή Βαγγέλη Γκάτση.

Ο Βαγγέλης ένα υπόδειγμα αθλητή για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο, τον τελευταίο ενάμιση χρόνο αγωνίστηκε στην ομάδα μας με συμμετοχή σε όλους τους αγώνες, έως και τον σοβαρό τραυματισμό του.

Κατέκτησε την πρωτιά στους scorers πέρυσι και συνετέλεσε τα μέγιστα στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Βαγγέλη σε ευχαριστούμε για όλα και για όλες εκείνες τις σπουδαίες στιγμές που έζησε ο οργανισμός του Ατρομήτου Πατρών μαζί σου.

Καλή συνέχεια στην καριέρα σου πάντα με την υγεία.