ΜΠΑΣΚΕΤ

/

Προμηθέας: Φιλική επικράτηση επί του Κολοσσού Ρόδου στη Θεσσαλονίκη

Προμηθέας: Φιλική επικράτηση επί του Κολ...

Με ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο οι "πορτοκαλί" κέρδισαν τον Κολοσσό με σκορ 82-57

Επιβλητικός Προμηθέας στο δεύτερο ημίχρονο πανηγύρισε την πρώτη του νίκη τη φετινή σεζόν.

Οι "Προμηθείς" μπορεί να δυσκολεύτηκαν αρκετά στις δύο πρώτες περιόδους του αγώνα και να ήταν πίσω στο σκορ με 32-42 ωστόσο στο δεύτερο μέρος ανάκαμψαν και βρήκαν τον ευατό τους για να φτάσουν σε μία άνετη νίκη (82-57).

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου με ένα επιμέρους σκορ 50-15 στην επανάληψη κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για τον Προμηθέα ήταν ο Πέρι, ο οποίος όπως και στο Περιστέρι που πέτυχε 17 πόντους, έτσι και χθες (3/9) σημείωσε άλλους 21 και ήταν ο κορυφαίος για τους "πορτοκαλί". Πολύ καλή παρουσία είχε και ο Αντώνης Καραγιαννίδης, που πρόσθεσε άλλους 12 πόντους.

Κόνιαρης (5 πόντους, 5 ασίστ), Μπαζίνας (9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Perry (21 πόντους, 6 ασίστ), Adams (7 πόντους, 3 ασίστ), Kenny Williams (6 πόντους), Iwundu (2 πόντους, 2 ριμπάουντ), Χρυσικόπουλος (4 πόντους), KJ Williams (10 πόντους, 5 ριμπάουντ), Καραγιαννίδης (12 πόντους, 4 ριμπάουντ), Παπαγιάννης (2 πόντους), Λάγιος (4 πόντους).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 42-32, 49-53, 57-82

Επόμενος αγώνας για τον Προμηθέα είναι αύριο (5/9) με αντίπαλο τον Άρη σε έναν άτυπο τελικό του τουρνουά "Σ. Συμεωνίδης".